Běžné účty

Běžný účet je vyžadován téměř každým zaměstnavatelem k zasílání výplat, ale využít jej mohou i lidé k doručení sociálních dávek či státní podpory. Svému uživateli přináší řadu výhod, a to od snadného ovládání až po nabídku dalších služeb, které jsou s účtem provázány.

» 3 min čtení «

obrazek s popiskem

Běžný účet využije každý z nás

Výhodný bankovní účet

S běžným účtem je možné provádět bezhotovostní platební styk či vybírat hotovost prostřednictvím bankomatu. Jednoduše tak zaplatíte inkaso nebo zadáte jednorázový či trvalý platební příkaz. Navíc řada bank nabízí svým klientům zřízení kontokorentu, a tak jsou jim v případě finančních problémů k dispozici peníze banky.

Co se Vám nevyplatí?

Na běžném účtu byste neměli dlouhodobě uchovávat větší množství financí, protože peníze kvůli nízkým úrokům a vlivu inflace ztrácejí na své hodnotě. K uložení peněz raději zvolte jiný bankovní produkt, například spořicí účet nebo termínovaný vklad a na běžném účtu si nechávejte pouze částku, kterou potřebujete na úhradu měsíčních výdajů.

Za co možná platíte poplatky

S běžným účtem je spojena řada poplatků, proti kterým se již řada klientů vzbouřila a přešla k novým moderním bankám, jež nabízejí účty bez poplatků. Nejčastěji se platí poplatky za vedení účtu, měsíční výpisy zaslané poštou, příchozí platby, odchozí platby, výběry z bankomatu nebo za vedení platební karty.

Využijte dalších služeb

Běžný účet je provázán s řadou dalších služeb, které by bylo škoda nevyužít. Kromě zmíněného kontokorentu je to také vydání debetní či kreditní platební karty. Zřízeno je Vám internetové bankovnictví a na Vaši žádost jsou Vám vydány bankovní a cestovní šeky. Stále častější je GSM bankovnictví, které umožňuje ovládat běžný účet přes mobilní telefon.
Běžné účty

Jak správně používat kontokorent
Kdo poskytuje běžný účet bez poplatků

Další články

Půjčka 10000 bez registrů "ihned" - kde ji hledat
Půjčky bez dokládání příjmu nejsou pro každého
Krátkodobé sms půjčky do 5000 bez problému
Víte, co je to bonita a jak se posuzuje?
Na co si dát pozor při používání kreditní karty
Dodržujte základní pravidla a vyhněte se exekuci
Proč jsou americké hypotéky oblíbené nejen v Americe
Chcete se stát investorem do nemovitostí?
Spořící účet: aby peníze neležely ladem
Výhodnou půjčku na auto nalezneme přes online kalkulačku

Nejnovější

Jak správně vybrat a používat kreditní karty
Půjčky bez dokládání příjmu nejsou pro každého
PRESTO Půjčka od UniCredit Bank
Krátkodobé sms půjčky do 5000 bez problému
Bezplatné finační poradny v ČR