Výhody a nevýhody SMS půjčky

7-12-2015

Jako všechny půjčky, i SMS půjčka "ihned" má své výhody a nevýhody. Nebankovní společnosti před Vámi vyzdvihují zejména klady, ovšem tyto rychlé a krátkodobé úvěry skrývají i řadu úskalí. Přibližme si obě strany mince a objektivně posuďme, čím je SMS půjčka výhodná a v čem ne.

» 3 min čtení «

Kontokorent k běžnému účtu využívejte uvážlivě

SMS půjčka popisek obrázku

Výhody SMS půjčky

Hlavní výhodou SMS půjčky je její rychlé vyřízení. Jakmile odešlete SMS zprávu se žádostí o půjčku, ihned je posouzena automatizovaným systémem. Výše úvěru může činit až 10 tisíc korun. Po jejím schválení jsou peníze okamžitě zaslány na Váš účet, na který se Vám přičtou i do několika minut. Celou půjčku vyřídíte z pohodlí domova, bez nutnosti navštěvovat pobočku.

Výhodou je také její dostupnost širokému spektru obyvatel. Požádat o ni mohou lidé se záznamem v registru dlužníků i osoby bez příjmu. K jejímu získání nepotřebujete ručitele ani jiné zajištění. Oceníte také délku splatnosti, která činí od 21 do 30 dnů. Půjčku tedy bez problémů splatíte z další výplaty nebo sociální podpory. Navíc pro stávající zákazníky mají nebankovní společnosti různé bonusy, jež další půjčky zlevňují.

Nevýhody SMS půjčky

V nevýhodách můžeme uvést to, co je pro někoho výhodné. Příkladem je omezující maximální výše SMS půjčky do 10 tisíc korun a krátká doba splatnosti. Někdo není schopen ani do 30 dnů uhradit úvěr a zbytečně pak platí vysoké poplatky za opožděné splacení. K získání půjčky je také nutné splňovat věkovou hranici 18 let.

Pro nové zákazníky je nevýhodou možnost napoprvé požádat pouze o částku do 5 000 korun. Některé společnosti navíc mají nejasné podmínky smlouvy a místo úroků používají poplatky. U těchto krátkodobých půjček je také vysoký úrok, který půjčku značně prodražuje.






Půjčky a úvěry

PRESTO Půjčka od UniCredit Bank
Co je to americká hypotéka
Výhody a nevýhody bankovní půjčky
Půjčka 10000 bez registrů "ihned" - kde ji hledat
SMS půjčka - výhody a nevýhody

Další články

Půjčka 10000 bez registrů "ihned" - kde ji hledat
Půjčky bez dokládání příjmu nejsou pro každého
Krátkodobé sms půjčky do 5000 bez problému
Víte, co je to bonita a jak se posuzuje?
Na co si dát pozor při používání kreditní karty
Dodržujte základní pravidla a vyhněte se exekuci
Proč jsou americké hypotéky oblíbené nejen v Americe
Chcete se stát investorem do nemovitostí?
Spořící účet: aby peníze neležely ladem
Výhodnou půjčku na auto nalezneme přes online kalkulačku

Nejnovější

Jak správně vybrat a používat kreditní karty
Půjčky bez dokládání příjmu nejsou pro každého
PRESTO Půjčka od UniCredit Bank
Krátkodobé sms půjčky do 5000 bez problému
Bezplatné finační poradny v ČR