Půjčky bez dokládání příjmu nejsou pro každého

Občas se stane, že někdo hledá vhodnou půjčku pro nenadálé výdaje, ale nemůže doložit svůj příjem. Pokud potřebuje jen pár tisíc korun, nebude mít problém nalézt na internetu nebankovní společnost, která poskytuje půjčku bez dokládání příjmu. Tento pvěr je řešením pro ty, kdo nedosáhnou na bankovní půjčku. Tzv. rychlé půjčky nerozlišují, zda jste osobou v pracovním poměru, nezaměstnaným, ženou na mateřské dovolené, student nebo důchodce.

» 3 min čtení «

Dostat se do dluhové pasti je v dnešní drahé době velice snadné.

Dostat se do dluhové pasti je v dnešní drahé době velice snadné.


Půjčka pro všechny

S půjčkou bez potvrzení příjmu jsou spojeny výhody a rizika. Nebankovní společnosti spíše preferují osoby s pravidelným příjmem, u nichž mají jistotu, že půjčku vrátí další měsíc ze svého příjmu, důchodu nebo sociálních dávek. Využít ji ale mohou také OSVČ s nahodilým příjmem nebo lidé s nízkým příjmem. Vždy by ale měli zvážit své finanční možnosti a ujistit se, že budou schopni půjčku splatit.

Pozor na další poplatky a sankce

Pokud byste půjčku nevrátili včas, hrozí vám další poplatky za prodloužení splatnosti nebo sankce za nedodržení doby splatnosti. Nemusíte se však obávat neúměrných pokut. Spotřebitele chrání před lichvářskými praktikami nový spotřebitelský zákon, který stanovuje maximální výši sankcí. Tím výrazně klesl počet společností, jež vydělávaly na pokutách.

Počítejte s vyšším úrokem

Půjčky bez dokladování příjmu jsou podstatně dražší než klasické spotřebitelské úvěry. Nejsou určeny pro dlouhodobé financování, ale pouze pro překlenutí období do další výplaty. Nebankovní společnosti zpřístupnily tyto půjčky lidem z různých sociálních vrstev, ale podstupují tím riziko, že jim vznikne u dlužníků nevymahatelná pohledávka. Z toho důvodu jsou půjčky vysoce úročeny nebo se k nim vztahují poplatky za každou půjčenou tisícikorunu.

Půjčku vyřídíte z domova

Plusem půjček bez dokládání příjmů je nejen jejich dostupnost, ale i jednoduché sjednání přes internet či telefon. Ze svého domova si vyberete výši půjčky, která se pohybuje u nových klientů do 5 tisíc korun a pro stávající a ověřené klienty až do 25 tisíc korun. Vyhodnocení vaší žádosti proběhne obvykle do jedné hodiny a ihned se dozvíte výsledek.

Vyplatí se první půjčka zdarma

Jestliže jste se rozhodli pro půjčku bez potvrzení o příjmu, ušetřete na úrocích a poplatcích a sjednejte si první půjčku zdarma. Nabízejí ji všechny významné nebankovní společnosti, aby nalákaly nové klienty a vybudovaly si u nich důvěru. Nepřeplatíte nic navíc, ale měli byste dodržet dobu splatnosti, abyste se nevystavovali finančnímu postihu.

Využít půjčku bez potvrzení příjmu – ano nebo ne?

Půjčka bez potvrzení bez příjmu není určena pro každého. Nehodí se, pokud:

Půjčujte si zodpovědně a nejprve se zkuste obrátit na svou rodinu a přátelé. Teprve potom zvažte půjčku od nebankovní společnosti.


Finanční rádce

Pozor na podvodné společnosti se zálohami
Krátkodobé sms půjčky do 5000 bez problému
Bezplatné finanční poradny v ČR
Jak se vyhnout exekuci
Na co si dát pozor při používání kreditní karty
Na co si dát pozor u půjček

Další články

Půjčka 10000 bez registrů "ihned" - kde ji hledat
Půjčky bez dokládání příjmu nejsou pro každého
Krátkodobé sms půjčky do 5000 bez problému
Víte, co je to bonita a jak se posuzuje?
Na co si dát pozor při používání kreditní karty
Dodržujte základní pravidla a vyhněte se exekuci
Proč jsou americké hypotéky oblíbené nejen v Americe
Chcete se stát investorem do nemovitostí?
Spořící účet: aby peníze neležely ladem
Výhodnou půjčku na auto nalezneme přes online kalkulačku

Nejnovější

Jak správně vybrat a používat kreditní karty
Půjčky bez dokládání příjmu nejsou pro každého
PRESTO Půjčka od UniCredit Bank
Krátkodobé sms půjčky do 5000 bez problému
Bezplatné finační poradny v ČR